Bağlantıda Kalın
İstiklal Caddesi,
Modern Çarşı No: 33
Antakya,HATAY
Teklif Alın
info@webmutfagi.com
GSM: +90 (532) 155 0199

Antakya’da nerede web sitesi tasarımı yaptırabilirim?

Antakya’da yaşıyorsunuz ve bir web sitesine ihtiyacınız var veya siteniz ile ilgili güncelleme yaptırmak istiyorsunuz, fakat nerede web sitesi yaptıracağınız hakkında bilginiz ve tecrübeniz yok. Bu makalemizde sizlere web sitesi yaptırmadan önce firma seçimi nasıl yapılmalıdır gibi konulara değinmek istiyorum.

Web tasarım firması seçimi nasıl yapılmalıdır ?

Web sitenizi tasarlayacak bir firma arıyorsunuz ve hangi firma ile çalışmanız gerektiği ile ilgili henüz bir fikriniz yok. Sizlere daha rahat seçim yapabilmeniz için güvenebileceğiniz firmalar ne gibi niteliklere sahip olmalıdır aşağıda listeleyeceğim.

  • Web tasarım firması ararken google, yandex gibi arama motorlarına ilgili kelimeler ile arama yaptığınızda karşınıza çıkan listeden üst sıralarda çıkan firmalar ile aramalara başlayabiliriz.
  • Listelediğimiz firmaların sitelerini incelemeli ve sitelerinin düzgün çalışıp çalışmadığı, tasarım ve ilgili görsellerin site ile bir bütün oluşturup oluşturmadığı, firma web sitelerinde firma yetenekleri, yapabilecekleri işler detaylı olarak anlatılmış mı kontrol edilmedir.
  • Karşımızda çalışabileceğimiz birden çok firma var onlar arasında seçim yapma aşamasında firma referansları kontrol edilmeli ve google işletme hesaplarındaki yorumlara bakılmalıdır. Sosyal medya hesaplarının ne kadar aktif olduğu ve düzenli paylaşım yapıp yapmadıkları firma seçiminde sizlere fikir verecektir.
  • Firma seçiminde dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise firmanın sabit bir yeri olup olmadığı, iletişim kısmında sabit telefon numarası var mı bakılmalıdır ki iş verdiğiniz firma veya kişilere bir problem durumunda ulaşabilmeniz gerekmektedir.

Web sitesi, e-ticaret sitesi tasarımında fiyat alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Web sitesi yaptırmadan önce firmadan ne istediğinizi tam olarak bilmeniz gerekmektedir ki firmalar ile görüşmenizde fiyat alırken ortalama bir fiyat alabilmenizdir. Yaptırmak istediğiniz iş ile ilgili kriterlerinize uyan firmalardan fiyat teklifi alma aşamasında uygun fiyat aldığınız firmayı tercih edecekseniz yapılan iş sonrasında size sürekli teknik destek sağlayıp sağlamayacağı, talep ettiğiniz işleri yapıp yapamayacağı hakkında size olumlu izlenim oluşturması gerekmektedir.

Web sitesi fiyatı belirlerken firmanın kullanıdığı sunucu performansları hakkında gerçek bilgileri alıp karşılaştırmanız daha iyi performans ve seo (google, yandex vb. arama sonuçları sıralaması) açısından sizleri daha ön plana alacaktır. Firma seçimi yaparken fiyattan çok size sağlayacağı fayda göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

Author avatar
Sezer ÖRDEK
https://webmutfagi.com
İnternet teknolojilerini yakından tanıyan 15 yıllık sektör ve e-ticaret tecrübesine sahip, firmanız için gereken tüm web yazılım, grafik tasarım ve tanıtım gereksinimlerini ihtiyaçlarınız doğrultusunda, yüksek geri dönüşüm ile sonuçlandırabilecek tecrübeye sahibiz.
× Yardımcı Olabilirim ?